Pozitif Plast

POZİTİF PLAST BORU yaklaşık 20 yılın bilgi birikimine ve tecrübesine dayanarak Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. POZİTİF PLAST müşteri istek talepleri doğrultusunda ARGE'sini kullanıcının ne istediğini bilerek oluşturmaktadır. Müşterisinin nabzını her daim tutmakta ve müşteri görüş ve tavsiyelerine son derece önem vermektedir. Müşteri memnuniyeti, firmamız için vazgeçilmez bir esastır. Firmamız makina parkını gelişen teknolojiler doğrultusunda sürekli yenilemekte ve müşterisinden aldığı gücü tekrar müşterisine sunmayı ilke edinmiş birlikte var olmanın gücüne inanmış bir kuruluştur.


POZİTİF PLAST, PE, PP türevli hammadde ve HDPE malzemelerinden, İnşaat Sanayisinin gereksinimi olan iç tesisat boruları ile altyapı işlerinde kullanılan, telekomünikasyon ve Enerji Hatları için KABLO MUHAFAZA BORULARI üretimini gerçekleştirmektedir. Firmamız, üretimlerini TS EN 61386-22 Boru Sistemleristandartlarına uygun olarak yaparken, ürün kalite sürekliliğini de, ISO 9001: 2008 Kalite Güvence Sistemini uygulayarak sağlamaktadır. POZİTİF PLAST markalı borular ayrıca TS EN 61386-24 Borular- Elektrik Tesisatları İçin- Boru ve ek parça elemanları standardına uygun üretilmektedir.
Ürünler arasında Halojen siz ve Duman yoğunluğu az olarak tanımlanan boruların, TS EN 61386-22 Halojen Asit Gazının Tayini ve Belirlenen Şartlarda Yanan boruların Duman Yoğunluğunun Ölçülmesi standartlarına göre yapılan deneylerle YANGINA KARŞI performansları saptanmaktadır.


HDPE Çift Cidarlı Telekom Boruları ve 1x32mm -1x40mm F/O Kablo muhafaza Boruları kendi şartnamelerine göre malzeme yönetimi sistemine sahip, altyapı yatırımları yapan SUPERONLİNE, VODAFON, TURKCELL, Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanmıştır. 1x32mm. 1x40mm. F/O Kablo Koruma Boruları, tarafından bağımsız kuruluşlara test ettirilerek sertifikalandırılmıştır.


Ürünlerin, ambalaj üzerinde yazılı olan parti numaraları ile eşleşecek sıklıkla Rutin testleri yapılmakta, kayıt altına alınarak gerektiğinde kullanıcılara iletilmek üzere saklanmaktadır. POZİTİF PLAST bu kurala titizlikle uymakta ve kuruluşunda bu yana bütün test raporlarına ulaşılabilir olmasına özen göstermektedir. POZİTİF PLAST, Elektrik tesisatınızın görünmeyen bir bileşenini üretmenin bilinciyle, üretimlerinin kalitesinden hiçbir şekilde taviz vermeyerek, son kullanıcıların güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu düşünmektedir.